Jelly

Jelly 1.0.1

Znajdź odpowiedzi na swoje pytania z ciekawą aplikacją społecznościową

Jelly to interesujący serwis, który pozwoli Ci umieszczać pytania i znajdywać na nie odpowiedzi, a to dzięki pomocy Twoich znajomych z portali społecznościowych.

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Pytanie i odpowiadanie jest przyjemne i wciągające
  • Bardzo prosta w użyciu
  • Pozwala na rysowanie po zdjęciach
  • Czysty i czytelny interfejs
  • Pomocna
  • Prosta konfiguracja

Wady

  • Łączy się tylko z Facebookiem i Twitterem
  • Nie wspiera wideo
  • Mało funkcji edycji zdjęć

Bardzo dobry
8

Jelly to interesujący serwis, który pozwoli Ci umieszczać pytania i znajdywać na nie odpowiedzi, a to dzięki pomocy Twoich znajomych z portali społecznościowych.

O co chodzi w Jelly?

Idea, stojąca za Jelly (która została opracowana przez współzałożyciela Twittera), to pomaganie innym użytkownikom i, przy okazji, zawieranie nowych znajomości. Wystarczy, że połączysz Jelly ze swoimi kontami na Facebooku i Twitterze, i już możesz zacząć zadawać pytania, jakie tylko przyjdą Ci do głowy. W odpowiedzi na nie, w zamiarze twórców, pomóc Ci mają użytkownicy z wymienionych społecznościówek.

Oczywiście, za pomocą Jelly możesz również odpowiadać na pytania osób z listy swoich znajomych (jak również ich znajomych). Aplikacja umożliwia także wysyłanie oraz otrzymywanie wirtualnych kartek z podziękowaniami od osób, które udzieliły użytecznych odpowiedzi, jak również oceniać odpowiedzi innych użytkowników, jako "dobre" (trochę w stylu "lajkowania" postów na Facebooku).

Na pierwszy rzut oka Jelly zapewne będzie Ci przypominać inne serwisy typu "pytaj i odpowiadaj", jak chociażby BlurtIt czy Yahoo! Answers. To, co odróżnia Jelly od nich, to możliwość dodawania zdjęć do postów, co uatrakcyjnia je i może również wspierać sam proces odpowiadania na pytania.

By zadać pytanie, wystarcz po prostu zrobić zdjęcie jakiemuś przedmiotowi czy osobie, a następnie napisać, o co właściwie pytamy. Oczywiście, zdjęcie powinno w jakiś sposób być związane z pytaniem, ale nie ma takiego wymogu. Zdjęcie można zrobić z poziomu Jelly lub wybrać już istniejące, zapisane w pamięci urządzenia.

Co więcej, Jelly pozwala na podstawową edycję zdjęcia, nim zamieścisz je wraz z pytaniem. Do dyspozycji użytkownika oddano takie opcje, jak przycinanie, przybliżanie, tworzenie ramki, a nawet rysowanie. Odczuwalny jest jednak brak możliwości obrócenia zdjęcia, nie zaszkodziłoby również dodanie kilku filtrów, ot tak, dla zabawy.

Kolejną różnicą między Jelly, a serwisami w stylu Yahoo! Answers jest fakt, że Jelly istnieje tylko w postaci aplikacji mobilnej. Nie ma wersji przeglądarkowej, więc możesz korzystać z jej funkcji jedynie za pośrednictwem aplikacji na iOS-a i Androida.

Jak korzystać z Jelly?

Rozpoczęcie zabawy z Jelly jest bardzo proste. Nie potrzebujesz zakładać konta w samej aplikacji, wystarczy, że połączysz ją ze swoimi kontami na Facebooku lub Twitterze (możesz z oboma, możesz również wybrać dowolne z nich).

Korzystanie z Jelly jest niezwykle łatwe, a to dzięki mądrze zaprojektowanemu interfejsowi. Ta aplikacja, to ukłon w stronę prostoty, wyrażonej faktem, że do dyspozycji są tylko dwie podstawowe funkcje. Funkcja "Point. Shoot. Ask" łączy w sobie tryb robienia zdjęcia, jego edycji i umieszczania pytania. W sekcji "Activity" możesz z kolei przeglądać wszystkie pytania, te zadane i te, na które udzieliło się odpowiedzi, jak również Twoje odpowiedzi, które zasłużyły na podziękowanie lub zostały uznane za dobre.

Pytania czekające na odpowiedź wyświetlane są w postaci kart, z których możesz wybrać te, na które chcesz odpowiedzieć. Możesz daną kartę również przesłać komuś innemu (osoba ta niekoniecznie musi być użytkownikiem Jelly). Jeżeli nie możesz pomóc przy którymś z pytań, wystarczy, że ją po prostu usuniesz ze swojego streamu - już nigdy więcej się ona u Ciebie nie pokaże.

Ocena

Jelly to interesująca aplikacja. Jej sukces oraz skuteczność zależeć oczywiście będą od tego, jak wielu użytkowników będzie z niej korzystało. Niemniej jednak, to ciekawy koncept i całkiem interesująca alternatywa dla przeczesywania sieci w poszukiwaniu odpowiedzi na Twoje pytania.

Opinie użytkowników o Jelly